Montaż auto gazu w aucie

Ile trwa montaż autogazu w aucie? Dystrybutor paliwa

Dla oszczędności w samochodach montuje się instalacje gazowe. Samochody coraz częściej jeżdżą na gaz i takie rozwiązanie sprawuje się to bardzo dobrze. Decydując się na zamontowanie takiej instalacji, generujemy duże oszczędności w eksploatacji auta. Najczęściej gaz montuje się w pojazdach o dużych silnikach,w takich, w których spalanie paliwa jest bardzo duże. Auto Gaz to procedura bardzo popularna, zważywszy, że na każdej stacji paliw możemy dzisiaj zatankować gaz do samochodu.

Ile kosztuje montaż autogazu?

Ceny instalacji gazowych do samochodów są różne, zależą od wielu czynników.

  1. Rodzaj generacji instalacji gazowej. Generacja może być: I, II, III, IV lub nawet V. Generacja to inaczej rodzaj instalacji gazowej. Im samochód jest starszy tym generacja jest prostsza i tańsza. Czyli generacje I i II to generacje z możliwością regulacji składu mieszanki gazu, generacja III i IV to generacje wielopunktowe a z kolei V generacja jest generacją sekwencyjną.
    Te pierwsze rodzaje generacji będą kosztowały do 2000 zł a ostatnio to koszt 3000 lub nawet 6000 złotych. Te najwyższe ceny dotyczą montowania instalacji gazowej w samochodach nowych i nowszych.
  2. Na końcową cenę Auto Gazu mają także wpływ ceny poszczególnych części i podzespołów instalacji gazowej. Można zdecydować się na tańsze elementy ale wtedy oszczędzamy tylko na chwilę. W przypadku gdy chcemy mieć sprawną instalację gazową, powinniśmy zdecydować się na jak najlepsze podzespoły a co za tym idzie zapłacić większą cenę, za wmontowaną instalację.

Inne opłaty przy instalacji auto gazu

Najczęściej gaz montujemy w samochodach w średnim wieku, dlatego najczęściej koszt to około 2000 – 3000 tys. złotych. Każdą instalację musimy konserwować i poddawać przeglądowi. Sam przegląd techniczny, który robimy co roku, przy samochodzie z instalacją gazową wyniesie nie 100 złotych a 160 złotych. Musimy sprawdzać i regulować poszczególne zwory a jest to koszt około 20 – 40 zł, włącznie z wymianą potrzebnych filtrów.

Instalacja gazowa z czasem nam się zwróci, szczególnie wtedy, gdy jeździmy bardzo dużo i często i to samochodem, który normalnie paliłby dużo paliwa.

Bez sensu jest inwestować w instalację gazową w samochodach z silnikami o małej pojemności. Takie samochody już z reguły są oszczędnościowe, więc nie ma powodu wchodzić w niepotrzebne koszty.

Autogaz - człowiek tankujący benzyne. Montaż autogazu to spora oszczędność przy codziennym tankowaniu samochodu.

fot. pixabay.com CC0 | Sylbohec

Wady instalacji auto gaz

Auto Gaz to nie tylko same zalety, przy zamontowaniu tego rodzaju instalacji spotykamy się także z różnego rodzaju utrudnieniami i minusami.

  • wspomniany już większy koszt przeglądów technicznych samochodów,
  • znaczne zmniejszenie pojemności bagażnika, butla montowana jest najczęściej w bagażniku i przez to zajmuje tam miejsce,
  • jeżdżąc tylko na gazie możemy uszkodzić pompę paliwową,
  • czasami możemy też uszkodzić katalizator w aucie,
  • na niektórych podziemnych parkingach nie zaparkujemy samochodem z instalacją gazową.

Uważa się, że większość silników, montowanych w samochodach, doskonale jeździ na gaz. Samochody z instalacją gazową dają duże oszczędności, dlatego montowanie takiej instalacji staje się coraz to bardziej popularne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *