Ile trwa montaż autogazu w samochodzie?

Nieustannie rosnące ceny paliwa na stacjach benzynowych mocno drenują kieszenie niejednego kierowcy. Problem jest tym poważniejszy, im więcej kilometrów w skali miesiąca pokonuje się samochodem. Koszt litra benzyny w granicach 5 złotych staje się powoli normą. Nie dziwi więc to, że spore grono kierowców szuka oszczędności. A najlepszym sposobem na to jest montaż instalacji gazowej.

Zalety i wady instalacji gazowej

Wśród niezaprzeczalnych korzyści, jakie płyną z montażu instalacji gazowej warto wymienić przede wszystkim oszczędność. Litr auto gazu kosztuje połowę mniej niż litr benzyny. Należy oczywiście zwrócić uwagę na to, że samochód z autogazem spala więcej paliwa, jednak w ostateczności i tak wychodzi taniej. W zależności od miesięcznego kilometrażu i zastosowanej instalacji gazowej, jej koszt może zwrócić się już nawet po roku.

Ile trwa montaż autogazu?

Sam proces montażu instalacji gazowej w samochodzie to około jednego lub dwóch dni roboczych – w zależności od typu samochodu i zastosowanego rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że zgłaszając się do stacji montażowej ze swoim pojazdem, na drugi czy trzeci dzień można się będzie cieszyć nową instalacją. Wszystko przez to, że chętnych na montaż autogazu jest coraz więcej. W najpopularniejszych stacjach montażowych, które cieszą się najlepszą renomą czas oczekiwania na montaż autogazu waha się od tygodnia do nawet dwóch tygodni.

Ile trwa montaż autogazu w aucie? Dystrybutor paliwa
fot. pixabay.com CC0 | IADE-Michoko

Najkrócej trzeba czekać na montaż instalacji w samochodach starszego typu, gdzie cały proces nie wymaga uporania się ze skomplikowaną elektroniką. Jeżeli komuś zależy na szybkim montażu może również poszukać stacji montażowej w mniejszym mieście. W przypadku, gdy instalacja autogazu ma być założona w samochodzie wyższej klasy, warto jednak dla pewności odczekać swoje w kolejce i wybrać sprawdzonych specjalistów.

Istnieje też możliwość instalacji autogazu w nowym samochodzie prosto z salonu – coraz więcej marek oferuje taką opcję przy zakupie nowego auta, oczywiście za dodatkową opłatą.

 

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *